Otsi
 

Uudised

Marko Sildoja: „Miks tasub pöörduda personaaltreeneri poole?“

28.09.2016

marko-sildojaNagu igal hooajal, nii pakume ka sel sügisel jõusaalis kolme võimalust treenida personaaltreeneri juhendamisel: võid valida personaaltreeningud või liituda treeninguprogrammiga „Keha vormi“ või salenemisprogrammiga.

Miks valida üks neist kolmest?

Omapäi jõusaalis treenides võid leida ennast olukorrast, kus seisad arengus ühe koha peal: mingit edenemist paremuse poole ei toimu või on see väga aeglane, halvemal juhul kehakaal hoopis tõuseb ning jõud ja vastupidavus kahanevad.

Võib-olla tunned, et paar korda nädalas trennis käimine on muutunud igavaks ja üksluiseks, kuna harjutused, mis veel aasta tagasi tõid tulemusi ning tekitasid hea enesetunde, on oma mõju kaotanud.

Selle kõige tagajärjel hakkab trennimotivatsioon kaduma. Ka kõige parema enesedistsipliiniga inimene vajab aeg-ajalt veidi tagant utsitamist. Väga tihti inimesed ütlevad, et nad poleks muidu tõenäoliselt trenni tulnud, kui poleks enne personaaltreeneriga aega kokku leppinud.

Isiklik koostöö motiveerib

Personaaltreeneriga kohtudes arutate läbi, kuidas Sa oma treeningutega edasi liigud ja milline neist kolmest eeltoodud variandist – kas üks programmidest või personaaltreeningud – oleks sobivaim ning kuidas muuta treeningud jälle nauditavaks ja tulemuslikuks.

Personaaltreener aitab Sul seada selged ja realistlikud sihid, kuhu võid mingi aja jooksul välja jõuda. Ta koostab selle saavutamiseks treeningukava ning selgitab, miks, kuidas ja milliste lihastega iga konkreetset harjutust tehakse.

Kui valid salenemisprogrammi või treeninguprogrammi „Keha vormi“, siis kohtud personaaltreeneriga iga nädal, et vaadata koos temaga üle oma treeningu- ja toitumispäevik. Kohustus sinna päevikusse kõik kirja panna distsiplineerib Sind ning annab treenerile infot, kuidas Sa oled treeninud ja toitunud. Selle teabe põhjal saab treener vajaduse korral Sinu toitumis- ja treeningukava aja jooksul kohandada.

Ei ole kahtlust, et treening koos personaaltreeneriga on produktiivsem: sel moel suudad anda endast rohkem. Personaaltreeningus ja programmides osalejad on alati hämmastunud, kuivõrd palju paremaid tulemusi nad koos treeneriga saavutavad. Mulle on kümned inimesed öelnud, et neil on kahju sellest kaotatud ajast, kui nad treenisid ilma otsese sihi ja teadmisteta: nad lihtsalt kulgesid, käisid kohal, lootes sel moel soovitud tulemuseni jõuda.

Võta ühendust!

Kui Sul on tekkinud mõte mugavustsoonist välja tulla, ennast kasvõi veidi proovile panna ja saavutada treeneri abiga paremaid tulemusi, siis võta ühendust ühega meie personaaltreeneritest: Signe, Siimu või minuga. Kindlasti leiame viisi, kuidas muuta Sinu treeningud taas huvitavaks ja viia sportlik vorm järgmisele tasemele!

Jalus