Otsi
 

Uudised

Anu Ruutu: „Mulle meeldib liikuda ja inimesed köidavad mind“

06.02.2017

Anu RuutuAudentes Fitnessi rühmatreener Anu Ruutu juhendab sel hooajal Step Body, Step Fiti, Power Yoga ja Stretching 60 treeninguid. Ta peab oma töös kõige toredamaks seda, kui klientidele treening meeldib ja nad on koju minnes õnnelikumad. Loomulikult teevad kliendid ka Anu tuju heaks.

Kuidas Sa treeneriametini jõudsid?

Kuna olin tantsija, tuli treeneritöö kuidagi iseenesest. Treenisin juba keskkoolis klassiõdesid. Mõne aja pärast läksin Fitness Academy of Finlandi koolitusele, et saada rohkem infot ja paremaks treeneriks.

Kas oled alati üksnes treeneriametit pidanud?

Viimased 22 aastat olen alati vähemal või suuremal määral treeninguid juhendanud, olenevalt sellest, kas teen kõrvale kontoritööd või mitte. Olen töötanud reklaamibüroos ja meediaagentuuris, kirjastuses naisteajakirja projektijuhina, lisaks peatreenerina mitmes Tallinna spordiklubis.

Kas Sul on rääkida treeneritööst mõni naljakas seik?

Neid seiku on olnud palju, aga üks eriti lõbus moment oli siis, kui 14 aastat tagasi alustasin Bodypumpi treeningute juhendamisega ja kükkimise ajal minu püksid tagumiku pealt rebenesid. Terve trenni tegin põhimõtteliselt aluspükste väel. Aga klientidel oli väga naljakas!

Millega tegeled vabal ajal?

Trenni teen vabal ajal jõusaalis. Uskumatu, eks? Aga lihased püsivad vormis minu puhul vaid jõusaali abil.

Olen loomahull: mul on kodus kaks imearmast koera. Ka lapsed aitavad neid kantseldada ja on nende üle õnnelikud. Loen natukene raamatuid ning vahel on tore peale trenni lihtsalt diivanil vedeleda, kohvi juua, lapsi kallistada ja maailma asju arutada.

Millised tegevused panevad Sul südame rõõmust põksuma?

Uued ja põnevad asjad. Mis need täpselt on, ei teagi, aga kui need mulle teele ette satuvad, haaran neist kinni. Hea söök paneb südame kiiremini lööma ja sõprade nägemine üle pika aja.

Lapsed hoiavad samuti mu mootori käimas, kui saavad mõne nendele tähtsa asjaga hakkama. Ja niisama on nad mul ka väga armsad!

Tegelikult liigutab iga hea sõna südant ja paneb selle rõõmust hüppama.

Jalus