Otsi
 

Uudised

Eesti lahtiste meistrivõistluste tulemused bikiinifitnessis

28.09.2015

Pühapäeval, 27. septembril toimusid Tondiraba Jäähallis esimesed Eesti lahtised meistrivõistlused bikiinifitnessis. Võisteldi kahes erinevas vanuseklassis (mastersid ehk vanemad kui 35-aastased naised ja juuniorid ehk kuni 23-aastased naised) ning neljas pikkuskategoorias (-163 cm, -166 cm, -172 cm, +172 cm).

Audentes Fitnessi eest olid seekord väljas Signe Tilk, Ene Tomingas, Kätlin Kärdi, Kristiin Heleen Uuemõis, Liis Vahter ja Ada Leštšenski.

Mastersite kategoorias võidutses meie jõusaali- ja personaaltreener Signe Tilk, teise koha saavutas leedukas Inga Ulciene ning kolmanda koha Ada Leštšenski.

Juunioride vanuseklassis võttis kulla esmakordselt lavalaudadele astunud Karina Polonikova, teiseks tuli Kristina Kirsanova ning kolmandaks Kätlin Kärdi.

Pikkuskategoorias kuni 163 cm läks kuldmedal Jekaterina Remetsile, hõbeda võttis Mariliis Mia Topp ning pronksi Kristina Aleksejeva.

Kuni 166 cm pikkade naiste seas võidutses Jaanika Jelagina, tema järel Tatjana Kurilova ning kolmandaks tuli Jevgenia Aaskivi. Kätlin tuli selles kategoorias neljandaks ja Ada viiendaks.

Äärmiselt tasavägine oli võistlus pikkusklassis kuni 172 cm. Kategooria võitja Agne Kiviselg ning leedukast hõbemedalist Ramona Žiauberyte saavutasid sama punktiskoori, kuid reeglite kohaselt läheb võit sportlasele, kes on kohtunikelt rohkem kõrgemaid kohti saanud. Pronksi võttis Cärolin Paas, Ene Tomingas tuli neljandaks ja Liis Vahter viiendaks.

Enim võistlejaid oli kõige pikemas, +172 cm kategoorias, kus ühe punkti eduga võitis Jane Tammearu. Teiseks jäi leedukas Diana Starnkejeva ning kolmandaks ka juunioride kategoorias võistlev Kirstiin Heleen Uuemõis.

Absoluutselt parim bikiinifitnessi sportlane selgub 31. oktoobril Salme Kultuurikeskuses, kus sama-aegselt toimuvad Eesti Meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis.

Bikiinifitness on kogu maailmas laineid lööv ja aina suuremat populaarsust koguv sportlikku silmailu ja kirglikku kaasaelamist pakkuv ala, mille põhirõhk on kehavormi treenitusel ja esteetikal. Oluline on võistlusbikiinide sära, kaunis lavameik ning graatsiline lavaline liikumine. Selle kõige kombinatsioon loob bikiinifitnessist niivõrd erilise ja vaatemängulise spordiala.

Palju õnne võitjatele!

Jalus