Otsi
 

Uudised

Kairi Kruusement: „Kliendid on suurepärased, nende pärast tasub pingutada“

23.01.2017

Kairi KruusementKairi teadis juba koolipõlves, et tahab saada treeneriks. Esialgu korraldas ta aeroobikatunde, kuid nüüdseks on tema valdkond tublisti laienenud. Praegu juhendab Kairi Audentes Fitnessis nii Pilatese, Spini, StepFiti kui ka beebide fitnessi treeninguid.

Kuidas jõudsid treeneriametini?

Treeneriameti tee algus ulatub väga pika aja taha, sellest on möödas üle 20 aasta. Nimelt otsustas keskkooli ajal üks mu paralleelklassi tüdruk hakata aeroobikat andma. Nii me siis ajasime pundi kokku, kohtusime tublisti kolm korda nädalas ja tegime aeroobikaga tutvust.

Mulle see meeldis. Olin proovinud ka kergejõustikus käia, aga kuna olen väikest kasvu ja mulle tundus see ala kuiv, jäi asi soiku. Aga aeroobikavärk mulle sobis. Juba keskkooli ajal asendasin vahel meie „treenerit“ hea meelega. Sel ajal jõudsin mõtteni, et see võiks olla minu töö. Muide, see keskkooliaegne treener on samuti siiani rühmatreener.

Tallinnasse ülikooli tulles oli mul aeroobikapisik sees. Siis otsustasin treeneriameti pidamise idee teoks teha, seda enam, et iseseisev elu nõudis oma sissetulekut.

Praeguste treeningute juhendamiseni olen jõudnud ikka isikliku kogemuse ja tekkinud võimaluste kaudu. Pilatesest – minu viimati õpitud kunstist – sai mu abimees pärast esimesi lapsi, kui selg oli vales asendis ja valutas. Leidsin Pilatesest ise abi ja otsustasin seda kogemust teistega jagada. Lisaks soovisin juhendada midagi rahulikku ja mõtestatut.

Spin tuli mu juurde Salongstuudio 99-s. Tollasesse väiksesse klubisse osteti rattad ja treeneritele tehti koolitus. Kes tahtis, see osales. Mulle on uued asjad alati huvi pakkunud: õppisin ära ja hakkas meeldima.

StepFit on loogiline edasiarendus tavaaeroobikast. Beebide fitnessini olen jõudnud muidugi tänu oma lastele.

Mis Sind selles töös köidab?

Tore on tunda, kuidas energiat andes saad seda ise mitu korda rohkem tagasi. Ja muidugi saan rahuldada oma vajadust kedagi aidata, liikuda paremuse poole. See inspireerib ja motiveerib.

Aga eks me tea, et sportimisel eralduvad õnnehormoonid. Ma arvan, et see köidabki kõiki, kes on tolle hormoonilaksuga harjunud. Lisaks muidugi tervis: ka viirused ja külmetused ei tule ligi.

Millised on treeneritöös kõige toredamad hetked?

Eile õhtul tuli üks klient ja kallistas mind pärast trenni: nii hea tund oli olnud. Sellised hetked on ikka ülitoredad! Igasugune tänusõna ja õnnelik nägu trenni lõpus on nagu aplaus näitlejale.

Osas tundides on tunda juba natuke nn klubilist tegevust: käib üks nali ja lõõp, see viib treenimise järgmisele tasemele.

Kas oled alati treeneriametit pidanud?

Treeneritöö on mu kõige pikaaegsem amet, kuigi olen teinud ja teen ka muud tööd.

Õppinud olen Eesti muusikaakadeemias. Minust pidi saama muusikaõpetaja, aga sai spordiõpetaja. Lisaks töötan kontorijuhina ja teen raamatupidamist.

Kas Sul on rääkida mõni naljakas seik seoses treeneritööga?

Neid lisandub pidevalt. Eriti nädala lõpul võin ajada sõnad segamini: „käed“ ja „jalad“ jne. Sinna rubriiki kuulub ka minule palve „Võtame mantlid ja hatid“. Aga meil on tunnis alati lõbus, ainult nii ju saabki.

Millega tegeled vabal ajal?

Mis see vaba aeg on?

Püüan lastele ennast meelde tuletada, nendega koos midagi toredat ette võtta. Mulle meeldib teha käsitööd ning käia teatris ja kontserdil.

Millised tegevused panevad Sul südame rõõmust põksuma?

Reisimine. Uute asjade õppimine, kellelegi kasulik olemine. Ja kui ma midagi planeerin (seda teen kogu aeg), siis selle elluviimine just säärasel kujul, nagu kavandasin.

Jalus