Otsi
 

Uudised

Katrin Hiiepuu: „Treeneritöös on tore see, kui oled võitnud treenitavate usalduse“

29.03.2017

Katrin Hiiepuu_juhataja ja peatreenerKatrin Hiiepuu juhendab Audentes Fitnessis 75-minutilist ringtreeningut, BODYPUMPi ja beebide fitnessi. Varem on ta andnud ka bodyARTi, TRX-i, Abs30, deepWORKi ja GRIT Strengthi tunde. Lisaks rühmatreeneri tööle teeb Katrin Audentes Fitnessis juhataja ja peatreeneri tööd.

Kuidas leidsid tee nende treeningute ja treeneriametini?

Kõik sai alguse rühmatreeningutes osalemisest, kus üks treener mind märkas ja pakkus, et võiksin treenerikoolitusele minna. Soov ühel päeval ise treenerina klientide ees seista ja kõike omandatut edasi anda oli minus küps juba varem, kuid otsustavaks tõukeks sai ikkagi selle treeneri ettepanek. Nii tegingi läbi BODYPUMPi baaskoolituse, mille järel omandasin juba treenerikutse ja osalesin mitmesugustel treenerikoolitustel.

Kõik on siiani kujunenud väga loomulikult ning see on olnud mõnus ja nauditav protsess. Olen valinud juhendamiseks just need treeningud, mis on olnud konkreetsel hetkel mulle südamelähedased ja mida olen soovinud ka klientideni tuua.

Mis Sind selles töös köidab?

Mind paelub see, kui jõuan oma treenitavateni, suudan neile edasi anda midagi uut, näen tulemusi ja saan neilt emotsionaalses mõttes palju tagasi. Silma lööb särama, kui kellegi päev on ühe trenniga paremaks ja tulemuslikumaks muutunud.

Treener on tunnis selleks, et kliente juhendada, nende tehnikat parandada, motiveerida ja olla ise motiveeritud. Kui ühel päeval ütlen trenni andma minnes, et lähen tööle, siis peaksin korra maha istuma ja kaaluma, kas teen ikka endiselt õiget asja. Õnneks seni pole seda ette tulnud.

Millised on treeneritöös kõige toredamad hetked?

Kindlasti on üks ilus hetk see, kui kliendid, kes muidu on tagasihoidlikud, julgevad minuga rääkima tulla, uurivad tehnika kohta või küsivad nõu mõne oma vigastuse asjus. See näitab mulle, et olen võitnud oma treenitava usalduse. Väga tore on näha ka teatud treeningutes rühmasünergia tekkimist, kus üksteist motiveeritakse ning kujuneb hea sõbralik-tögav õhustik.

Kas oled alati treeneriametit pidanud?

Kuna olen veel nii noor, siis võin vastata, et olen küll. Alustasin treeneriametiga, kui käisin Tallinna Tervishoiu kõrgkooli esimesel kursusel. Peale selle kooli lõpetamist 2012. aastal töötasin ühe aasta ainult treenerina ning juba 2013. aastal tulin Audentes Fitnessi peatreeneriks.

Kõrgkoolis õppisin terviseedendust. Seega saan öelda, et töötan oma erialal.

Kas Sulle meenub treeneritööst mõni naljakas seik?

Neid seiku on olnud palju. Mõni olukord ei tundu kohe alguses naljakas, aga hiljem tagasi mõeldes on ikka küll.

Mulle meenub üks tavaline päev, kui töötasin juba Audentes Fitnessis peatreenerina. Olin parasjagu lõunal, kui klienditeenindaja helistas ja teatas, et Zumba asendustreener pole veel majja tulnud. Uurides selgus, et treener on päevad segi ajanud ja tundi andma ei jõua.

Tegin kiire otsuse, et lõuna jääb seekord poolikuks, ja läksin ootavate klientide juurde. Ütlesin, et kahjuks täna Zumba treeningut ei toimu, aga saan eksprompt pakkuda TRX-i tundi. Nii juhendasingi seda trenni kontoririietes.

Millised tegevused panevad Sul südame rõõmust põksuma?

Vabal ajal meeldib mulle puhata ja magada ning samuti raamatuid lugeda. Suvel toimetan kindlasti Muhus maakodus.

Mulle valmistavad rõõmu väiksed ja lihtsad asjad, enda ja teiste kordaminekud ning väärtuslik aeg, mille veedan sõprade ja lähedastega.

Jalus