Otsi
 

Uudised

Laura Roomet: „Alustajat julgustaksin rohkem proovima ja katsetama“

11.10.2017

2017. aastal valiti meie klubi aastatreeneriks Laura Roomet, kes on Audentes Fitnessis tegutsenud selle loomisest alates. „Siinne paik on muutunud mulle tõeliselt koduseks,“ kinnitab ta.

Milliseid treeninguid Sa Audenteses annad?
Esmaspäeva ja kolmapäeva õhtu on Audentese esimeses stuudios minu lemmiktundide päralt: liikuv ja tõhus vastupidavustreening BodyCombat kombineerib võitluskunstistiile ning BodyPump keskendub lihasvastupidavusele. Erinevalt Combatist kasutatakse Pumpis ka abivahendeid: kangi ja hantleid. Mõlemad tunnid sobivad nii mehele kui ka naisele, nii algajale kui ka kogenud sportlasele, sest harjutuste ja liikumise raskusastet saab inimene ise päris palju reguleerida.
Lisaks eelnimetatud Les Millsi rühmatrennidele juhendan pooletunnist kiirtreeningut Abs30, mis on mõeldud kõhu- ja seljalihaste tugevdamiseks.
Kõik need tunnid on avatud igaühele. Ei tasu karta, et teised kindlasti juba teavad ja oskavad: isegi kui algul võib liikumine keeruline tunduda, siis juba teisel korral on oluliselt lihtsam.

Kuidas Sa treeneritööni jõudsid?
Aktiivne eluviis on minuga alati kaasas käinud ning jõusaali ja rühmatreeningute juurde sattusin juba üle kümne aasta tagasi, kui Les Millsi kontseptsioon oli Eestis alles uustulnuk. Kui olin läbi teinud aeroobikatreeneri esimese astme baaskursuse ja harrastasin ise BodyPumpi, siis tundus loogiline läbida BodyPumpi treenerikoolitus.
Seejärel jõudis Eestisse järgmine Les Millsi kontseptsioontreening ehk BodyCombat. Oli selge, et taekwondo-huvilisena tuleb mul ka see treenerikoolitus ette võtta.
Nii saigi tasakaal minu enda jaoks paika: Combat pakub võimalust mitmekesiseks kardiotreeninguks, Pump arendab lihasvastupidavust ning Abs tugevdab kerelihaseid, mis on kõige aluseks. Kuivõrd üheksast viieni kontoritöö ei ole minu püsimatuse tõttu võimalik, pakub just treeneriamet paindlikkust, mida ma kõrgelt hindan.

Mis Sind treeneriametis köidab?
Ma usun, et kõik treenerid teevad seda tööd inimeste pärast. Mulle läheb korda, kui suudan teistele endast midagi anda, saades ise vastu samuti võimsa energialaengu.
Naudin mitmekesisust, mis igal trennipäeval saali kokku tuleb: erinevad inimesed, kes tegutsevad eri elualadel ja kellel on väga erinevad eesmärgid. Ühel võib olla soov end vormi saada, teine on konkreetse treeningustiili andunud fänn, kolmas tuleb sõbrannaga kvaliteetaega veetma ja neljandal on hoopis teistlaadi unistus: ta soovib jõuda ühel päeval oma füüsisega nii kaugele, et jaksaks ronida Elbruse tippu.
Mulle toob naeratuse näole, kui näen, et pärast tundi on inimesed taas sammukese oma eesmärgile lähemal. Olen täiesti veendunud, et trenn ei tee iial olukorda hullemaks, olgu seis milline tahes.

Mida hindad Audentes Fitnessi juures?
Mulle meeldib Audentese uksest sisse astuda, näha rõõmsameelseid kolleege ja klubiliikmeid. Isegi kui enne tundi ei ole kõigil tuju viimase peal, siis trenni järel näen igaühe silmis positiivset muutust.
Mis Audentest teistest spordiklubidest eristab, on siinne erakordne professionaalsus: ühest kohast on võimalik leida nii tippsportlasi, nende treenereid, tulevasi sporditähti kui ka teadlikke harrastajaid. Alati leidub keegi, kes oskab nõu anda, olgu tegemist treeninguplaani, spordivigastuse või toitumisküsimusega.

Mida soovitaksid inimesele, kes on treeningutega just alustanud?
Iga algus tundub hirmutav, sest teadmatuses olles soovime jääda mugavustsooni, kus kõik on kindel ja rutiinne. Kuid see ei vii edasi ega aita eesmärki saavutada.
Loomulikult ei saa sport olla igaühe meelistegevus, kuid praegu on tegevusalade ja -stiilide valik niivõrd mitmekülgne, et tõenäosus leida oma ala on väga suur. On inimesi, kellele sobib õues jooksmine. Leidub neid, kes on südame kaotanud tantsule või harrastavad kontaktspordialasid. Mõni aga tunneb end mugavalt just virtuaaltrennis, kus saab rahulikult vaid enesele keskenduda, kartmata silma paista. Tuleb vaid kuskilt julgelt alustada, katsetada ja kindlasti küsida – selleks me treenerina saalis olemegi.

Mida soovid meie klubiliikmetele uue hooaja alguses?
Tänavune sügis on toonud Audentese tunniplaani palju uut ja põnevat. Seega usun, et avastamisrõõmu jagub ka staažikamatele trenniskäijatele.
Soovin kõigile julget pealehakkamist ja püsivust eesmärgi saavutamisel!

Jalus