Otsi
 

Uudised

Maive Talimaa: „Olen õpilastelt palju õppinud!“

16.11.2017

Avatud ja särtsakas Maive Talimaa töötab teist aastat Audentes Fitnessi mängutoas hoidjana.

„Eelmisel aastal olin ka Audentese erakooli pikapäevarühma õpetaja, sellest hooajast tegutsen ainult mängutoas. Olen siia jõudmise eest ääretult tänulik,“ ütleb Maive, kes on praegusesse ametisse kulgenud pikka ja huvitavat teed pidi.

Mis Sulle selle ameti juures kõige rohkem meeldib?
Lapsed köidavad mind. Olen väga emotsionaalne ning elanud ja töötanud leegiga. Laps annab emotsionaalses mõttes ka palju tagasi. Seega energia liigub.
Siin on suurepärane võimalus mängides ja tegutsedes arvestada iga lapse loovusega. Saan mängutoas rakendada nii oma teadmisi kui ka pikaajalisi kogemusi, muutes laste tegevuse mitmekesiseks ja huvitavaks. Mulle meeldib ka lapsi kuulata.
Julgen väita, et saavutan lastega väga hea emotsionaalse kontakti, olenemata nende vanusest. Tunnen rõõmu, kui nad on mängutoas naerusuised ja rahulolevad.
Rõõmu teeb ka see, et suvel sai meie mängutuba uue kuue. Nüüd on siin väga uhke nukumaja. Uute lastega alati nuusutame selle ehtsa puidu lõhna ja silitame käsitsi valmistatud maja puitpinda. Alles siis uurime, milline tore pere seal majas elab.
Olen saanud oma töö kohta head tagasisidet nii lastelt kui ka vanematelt. Nende kallistused ja tunnustavad sõnad liigutavad mind alati.

Sul on ka põnev minevik, muu hulgas valiti Sind Tallinna 2004. aasta õpetajaks. Räägi meile enda haridusteest ja varasemast töökogemusest.

Ülikoolis lõpetasin kehakultuuri teaduskonna. 44 tööaasta jooksul on olnud minu prioriteediks kasvatusteadus, keha ja vaimu tasakaal ning tervis. Olen olnud gümnaasiumi kehalise kasvatuse õpetaja, tantsuõpetaja, rütmikaõpetaja ja teatriklassides lavalise liikumise õpetaja, olen andnud kõlblusõpetust, olnud klassijuhataja ning oma tööd nautinud. Minu juhendada on olnud üsna palju Tallinna ülikooli praktikante.
Seitse aastat tagasi tegin kannapöörde ja õppisin oma magistrikraadile juurde lisaeriala, mis puudutab erivajadusega õpilasi. Seejärel töötasin kuus aastat nende eriliste lastega.
Pean oluliseks hoida ennast ka uute teadmistega kursis. Nii olengi võtnud viimase viie aastaga 412 tundi kasvatus- ja tervisealaseid täienduskoolitusi.

Mida Sa Audentes Fitnessi puhul hindad?
Mind võlub meie klubi professionaalsus. Tööle tulles saan alati sõõmu uut energiat ja hea tuju, sest siinne keskkond on rõõmus, positiivne, turvaline ning sõbralik.

Kas Sa ise ka trenni teed?
Pean tundma ennast oma kehas hästi. Kodus on mul väike spordituba, mida kasutan iga päev vähemalt 30 minutit. Suvel sõidan rattaga.
Igal nädalavahetusel käin meie klubi ujulas. Seal võtavad mind vastu ilus ja puhas pesuruum ning mõnusad saunad. Ujun 1100 m ja naudin mullivanni, mõnikord ka solaariumi. Mõnus!

Millega sisustad enda vaba aega? Mis on Sinu kirg?
Minu kirg on pakkuda lastele emotsioone ja neid vastu saada. Olen ka õnnelik ema: mul on kaks täiskasvanud poega, kelle silmad säravad. Peale selle olen vallatusi täis vanaema.
Saan tohutut energiat päikesest ja soolasest mereveest. Vabal ajal naudin aega koos mulle oluliste inimestega.
Elan Nõmmel oma majas, mulle meeldib aias toimetada ning koeraga mängida ja jalutada. Tore on ka lugeda.

Mida soovitad inimestele uuel spordihooajal?
Tulge Audentes Fitnessi klubisse treeningule: saate hea tuju, kauni välimuse ja vastupidava tervise. Pidage meeles, et ka lapsed on oma ilusa ema ja tugeva isa üle uhked.
Valikud on siin mitmekülgsed. Kui juba treeningutega alustate, siis lõpuks tekib lausa vajadus enda keha ja vaimu tasakaalus hoida.

Jalus