Otsi
 

Uudised

Mängutuba läbis suvel värskenduskuuri

11.10.2017

Selleks, et klientide pere kõige pisemad tunneksid ennast meie juures hästi, lähtusime mängutuba uuendades ohutu ja lapsesõbraliku keskkonna loomise põhimõtetest.

Kuna lastele väga meeldib joonistada ja meisterdada koos suurema seltskonnaga, saavad nad nüüd seda teha eritellimusena valminud laua taga. Selle valmistamisel oli üks oluline aspekt ohutus: laua nurgad on ümarad, et lapsed selle ümber toimetades endale haiget ei teeks.

Kõige enam on laste ja vanemate tähelepanu köitnud eritellimusena valminud suur puidust nukumaja. See on viimistletud loodusvärvidega, mis sobivad ka allergikule. Kolmekordne roosade piirete, redelite ja kiikedega maja on nii suur, et pisemad mänguhuvilised on esimest korda seda nähes lausa rabatud.

Nukumaja meisterdas meile Kaarel Kender, kes muidu töötab hoopis politsei- ja piirivalveametis. Nukumaju valmistab ta hobina, et pakkuda lastele rõõmu ja mängulusti.

Laste lemmikuteks on saanud ka punane diivan, kus on mõnus koos hoidjaga pildiraamatut vaadata, ning tahvel, mis võimaldab tähti õppida ja kuhu on põnev kriidiga oma nime kirjutada.

Kui laps on pärast pikka lasteaiapäeva väsinud ja ei soovi aktiivselt tegutseda, siis saab ta omaette meelt lahutada näiteks multikaid vaadates, harivaid loodus- ja loomaraamatuid sirvides, põnevaid puslesid kokku pannes või eriteemalisi pilte värvides.

Mängutoas tegelevad lastega meie hoidjad Siret, Sirje, Maive, Karis ja Marta ning seintel tervitavad igat tulijat juba armsaks saanud karupoeg Puhh ning tema sõbrad Tiiger, Iiah ja Notsu.

Meil on väga hea meel, et lapsed ja nende vanemad on uuenenud mängutoa hästi vastu võtnud ning sellest ka meile teada andnud.

Mängutuba on lahti

  • E–R 8.30–13.30 ja 17.00–21.00;
  • L 10.30–14.30.

Vaatan mängutoa reegleid

Jalus