Otsi
 

Uudised

Maris Benita: „Ei ole midagi mõnusamat kui teadmine, et olen mõne inimese päeva paremaks teinud.”

05.12.2014

Maris-Benita2015_1Maris on särtsakas, elujõuline ja tugev karakter, kes on kahtlemata Audentes Fitness-i üks klientide lemmiktreeneritest. Maris on tõeline oma ala professionaal, ta pühendub oma tegemistesse alati täie hinge ja armastusega. Just seetõttu me uurimegi temalt, mis teda treeneritöö juures kõige enam paelub.

Milliseid treeninguid Sa Audenteses annad?
Juhendan siin LesMillsi tunde: Bodyjami, Bodyvive’i ja Bodybalance’i.

Kuidas jõudsid nende treeningute ja treeneriametini?
Pärast noorema lapse sündi küsis üks peatreener minu käest, kas tean mõnda tantsuinimestest, kes oleks huvitatud andma Eestisse tulevat uut tantsukontsepttundi (Bodyjam). Tundsin kohe, et see on minu jaoks just õige asi ja võimalus raputada ennast lahti laste sünniga kaasnenud mugavustsoonist (ka parajast laiskusest). Sekunditki mõtlemata vastasin, et tunnen väga hästi kedagi, kes oleks huvitatud. Ja ülejäänu on juba ajalugu.

Mis Sind treeneriametis köidab? Millised on selle töö kõige toredamad hetked?
Treeneriametis paelub mind kõige enam inimene, sära tema silmades. Ei ole midagi mõnusamat kui teadmine, et olen mõne inimese päeva paremaks teinud.

Teiseks on mind alati huvitanud inimese keha ja tervis. See, kuidas kõige õigemini oma keha kasutada ja hoida, et elu oleks kvaliteetne lõpuni välja, mitte ainult loetud aastate jooksul. Ja loomulikult meeldib mulle tunne pärast trenni, kus keha on väsinud, aga vaim eriliselt värske ja erk. See on tasakaal.

Kas oled alati treeneriametit pidanud? Mis tööd oled selle kõrvalt või enne seda teinud?
Spordiga olen tegelenud lapsest saadik. Alustasin võrkpallist ja jätkasin kergejõustikuga just siinsamas majas Tiiu Jurkatamme käe all. Tallinna Spordiinternaatkooli ehk TSIKi sisseastumiskatsete ebaõnnestunud pallivise viis mind eluaegse unistuseni, milleks oli tantsimine (ei ole halba ilma heata).

Juba siis, kui olin 16-aastane, nägi treener minus õpetamisandeid ja suunas mind nooremaid treenima. Sealt alates olen laval tantsimise kõrvalt ka kogu aeg õpetanud ja lavastanud.

Nüüdseks on tegevtantsija amet asendunudki õpetamise ja treenimisega. Treeneritöö kõrvalt õpetan erahuvialakoolis Meero Muusik noortele lauljatele tantsu ja lavalist esinemist. Lavastan lastekontserte ja sean liikumisi ka lastelavastustele. Mulle meeldib teha koostööd lavastajate ja näitlejatega.

Nimeta mõni naljakas seik seoses treeneritööga?
Eks nende naljakate seikadega on nii, nagu on … Mis ühele naljakas, ei pruugi teisele just päris nii tunduda. Siin tuleb treeneril mõelda konfidentsiaalsusele ja jätta need hetked saaliseinte vahele.

Kui aga tahad naljakaid seiku kogeda, siis tere tulemast trenni! Minu tunnis ei ole kindlasti kunagi igav ja naermiseks leiab põhjust tugeva pingutuse kõrvalt alati.

Millega tegeled vabal ajal? Millised tegevused panevad Sul südame rõõmust põksuma?
Minu vaba aja sisustavad suurelt jaolt minu perekond, kodu ja sõbrad. Varemalt oli minu hobiks ka klaasikunst, kuid viimastel aastatel ei ole selleks enam kahjuks aega jäänud.

Minu kaks tüdrukut on minu prioriteet. Püüan suunata nende annet õigetesse kanalitesse ja anda neile eluteele kaasa niipalju vajalikku teadmist, kui on minu võimuses. Ja just see ongi see, mis paneb mu südame kiiremini põksuma. Kui ma nendega elust ja maailmast räägin, siis näen, et olen teinud midagi õigesti!

„Marise juures sümpatiseerib mulle just tema professionaalne suhtumine oma töösse,
tema punktuaalsus ja perfektsuse soov ning loomingulisus. Tean, et võin Marise peale alati kindel olla!”

Katrin Hiiepuu
juhataja-peatreener

Jalus