Otsi
 

Uudised

Meeme Männiste: „Mind innustavad võrratud kliendid ja kolleegid“

07.12.2017

Meeme juhendab Audentes Fitnessis spinningu- ehk siserattatreeninguid ja pilatesetunde. Kuigi tegu on täiesti erinevate aladega, täiendavad need teineteist suurepäraselt. „Mulle meeldivad nad võrdselt,“ lisab ta.

Kuidas Sa treeneritööni jõudsid?
Tegelesin aastaid jalgrattaspordiga, olin mägirattasõidus lausa elukutseline harrastaja, kelle õhtud möödusid treeningul ja nädalavahetused võistlustel. Minu talvisesse ettevalmistusse kuulusid ka spinningutreeningud. Armusin nendesse ja otsustasin õppida selgeks treeneriameti: olen spinningutreener juba 13 aastat ning koolitan Eestis ka selle ala treenereid.

Pilateses, mille leidsin iseenda ülekoormusvigastustest taastumisel, pean end algajaks: mul on sellel alal veel pikk tee edasi minna.

Mis Sind treeneriametis köidab?
Treenerina saan suhelda erinevate inimestega ning mul on võimalus jälgida ja toetada nende muutumist. Tänu treeneritööle olen saanud juurde palju sõpru ja tuttavaid. Kuna rühmatreenerina teen enamiku tundidest klientidega kaasa, köidab mind ka võimalus püsida ise heas vormis.

Audentes Fitnessis töötades hindan samuti seda, et siin treenivad nii harrastajad kui ka tipud, tänu millele kandub professionaalsus tippspordist tervisesporti üle.

Mida soovitaksid inimesele, kes on treeningutega just alustanud?
Alustaja peab olema järjekindel. Sageli tuleb selleks väljuda mugavustsoonist ja muuta elustiili. Oluline on seada eesmärk, kuhu soovitakse treeningutega jõuda. Sihiks võib olla ka lihtsalt tegevuste nautimine, stressi maandamine ja selle kaudu saavutatud hea enesetunne.

Soovitan alustada tasa ja targu, lihtsamate ning kergemate treeningutega. Seejuures tuleks jälgida oma enesetunnet ja võimeid ning vältida liiga intensiivseid ja suure vigastusriskiga treeninguid.

Mida soovid meie klubiliikmetele uueks spordiaastaks?
Soovin kõigile meelekindlust: jätkake aktiivset eluviisi ja tegelege tervisespordiga ka uuel aastal.
Seejuures säilitage külm pea. Ei tundu just mõistlik (kuigi meedias seda propageeritakse), kui üle 40-aastane inimene, kes pole aastaid treeninud, viib ennast aastaga raudmehe triatloni läbimise vormi.
See võib küll tunduda tõelise saavutusena, kuid risk ülekoormusvigastuseks on suur. Tuletan meelde, et mõiste „tervisesport“ tähendab enda võimete kohast sportlikku tegevust, mille eesmärk on parandada vormi, tervist ja elukvaliteeti.

Millega tegeled vabal ajal?
Põhitööd teen turunduse, reklaami ja disaini valdkonnas, seega mul kahe töö kõrvalt vaba aega eriti ei jäägi. Võimaluse korral kuulan palju erinevat muusikat ning lõikan ja miksin seda treeningute jaoks.
Minu sporditee sai alguse motokrossist. Mõni aasta tagasi hakkasin sellega taas tegelema ja praegu ongi see minu lemmikala. Motokrossi puhul paelub mind ühest küljest selle nõudlikkus ning saavutatav elamus ja adrenaliinitulv. Tegemist on füüsiliselt üliraske alaga, kus eksida ei tohi: tehtud vea eest saad valusa karistuse. Teisest küljest köidab mind tehnikaga tegelemine: võidusõidutsikkel vajab palju hooldust ja täpset seadistamist.

Endiselt meeldib mulle mägirattasõit: mida tehnilisem ja ekstreemsem on rada, seda parem.
Kevadel ja suvel viibin meeleldi maakodus Mulgimaal.

Jalus