Otsi
 

Uudised

Meeme Männiste: „Treenerina saan suhelda paljude inimestega ning võin jälgida ja toetada nende muutumist“

18.02.2016

Meeme_Manniste_370x240_2016Meie klubi treenerite peres on uus liige: alates septembrist juhendab Pilatese ning veebruarist spinningu tunde Meeme Männiste, kes on treeneriametit pidanud juba kümme aastat.

Mis tööga oled treeneriameti kõrvalt või enne seda tegelenud?

Minu praegune põhitöö on seotud reklaami, disaini ja turundusega. Varem olen töötanud veel kirjastamise alal, samuti olen olnud müügimees ning isegi taksojuht ja traktorist.

Kas olid ka lapsena sportlik?

Minu lapsepõlves, 1970-ndatel ja 1980-ndatel, olid lapsed enamasti väga sportlikud. Koolist ja kodutöödest üle jäänud aeg viibiti õues ning peamiselt kulus see mitmesugustele aktiivsetele tegevustele ja mängudele.

Kasvasin maal, seepärast pidin noorukina tegema palju füüsiliselt rasket talutööd. Suvevaheaegadel oli mul õnn olla isegi karjapoiss.

Olin tubli koolisportlane, eriti istusid sprint ja keskmaajooks, kuid sporditeed alustasin hoopis motokrossisõitjana. Selle mitmekülgse, füüsiliselt nõudliku, ohtliku, kaasa haarava ja adrenaliinirohke alaga tegelesin kuni armeeteenistuseni.

Kuidas jõudsid treeneriametini?

Tegelesin aastaid jalgrattaspordiga: olin mägirattasõidus lausa elukutseline harrastaja, kelle õhtud möödusid treeningul ja nädalavahetused võistlustel. Minu talvisesse ettevalmistusse kuulusid ka spinningu- ehk siserattatreeningud. Armusin nendesse ja otsustasin ka ise õppida selgeks treeneriameti.

Mis Sind treeneritöös köidab?

Mind paelub see, et treenerina saan suhelda paljude inimestega ning võin jälgida ja toetada nende muutumist. Tänu treeneritööle olen saanud juurde palju sõpru ja tuttavaid ning loomulikult motiveerivad mind kõige enam võrratud kliendid ja suurepärased kolleegid.

Millega tegeled vabal ajal?

Ega kahe töö kõrvalt vaba aega palju jäägi. Kuna osa treeneritööst on oma treeningute muusika valimine, kuulan palju mitmesugust muusikat. Kindlat lemmikstiili mul polegi. Meeldivad klassika, pehme džäss, aga ka metal ja EDM.

Taasavastasin paar aastat tagasi enda jaoks motokrossi. Üritan käia mõne korra kuus tsikliga rajal kätt n-ö soojas hoidmas ja osalen hooaja vältel mõnel harrastajate võidusõidul.
Kevadel ja suvel viibin meeleldi Mulgimaal maakodus.

Jalus