Otsi
 

Uudised

Katrena Tenno: “Treeneritöö võimaldab muuta inimesi tervemaks ja targemaks ning teha nad kehaga sõbraks”

30.09.2014

Katrena-Tenno_2015Sellest hooajast Audentes Fitnessi toreda ja professionaalse meeskonnaga liitunud Katrena räägib lähemalt, milliseid treeninguid ta annab ning mis teda treeneritöö juures kõige enam köidab.

Milliseid treeningutunde Sa Audenteses annad ja kui tihti?
Mul on nädalas kaks treeningutundi: juhendan Fitballi ja BodyPumpi treeningut.

Kuidas jõudsid treeneriametini? Mis Sind selle juures köidab?
Sport on olnud minu elu lahutamatu osa lapsepõlvest alates. Mulle sai juba üsna varakult selgeks, et soovin töötada treenerina.
Treeneriameti juures köidab mind ennekõike võimalus muuta inimesi treeningute kaudu tervemaks ja targemaks ning teha nad kehaga sõbraks. Kõige toredam on aga siiski kohata oma tundides tuttavaid nägusid ning nende kiidusõnad innustavad mind väga. Tegelikult igakord sõnu ei olegi vaja: hea tunde annavad ka naeratavad ja rahulolevad näod.

Kui kaua oled treeneritööd teinud?
Treenerina olen töötanud kaks aastat. Kuna ma olen üsna noor, siis seetõttu on see aeg veel ka üsna lühike. Enne seda sai käidud tarkust kogumas ülikoolis.

Meenuta mõnda meeleolukat juhtumit või seika, mis on tekkinud seoses Sinu tööga.
Eriliselt naljakaid seikasid polegi veel olnud, küll aga loodan, et neid tuleb. Kui nüüd natukene meenutada, siis ühte BodyPumpi trenni andes panin kogemata mängima vale loo: tegemist oli originaalkavas soojenduslooga, aga mina juhendasin selle järgi rinnalihaste harjutusi. Kliendid ei teinud õnneks teist nägugi ja nii saigi sama lugu kaks korda esitatud, kuigi eri lihasgruppide harjutuste puhul.

Millega tegeled vabal ajal? Mis paneb Su südame rõõmust põksuma?
Kogu oma vaba aja pühendan iseendale. Treenerina tean, et puhkamisel on väga oluline osa igapäevaelust, ja seda puhkust ma endale võimaldan. Loen palju raamatuid. Käin meeleldi kinos uusi filme vaatamas. Tihti võib mind näha ka jooksmas või jõusaalis treenimas.

„Kohtusin Katrenaga esimest korda üliõpilaste suvemängudel ning imetlesin juba tookord temast kiirgavat energiat, särtsu ja elujõudu. Mul on hea meel, et Katrena otsustas meie meeskonnaga liituda ning jagada neid suurepäraseid omadusi ka meie klientidega!”

Jalus