Otsi
 

Uudised

Rain Karlson: „Mind köidab see, et saan teadmisi edasi anda“

13.10.2015

Audentes Fitnessi poksitreener Rain Karlson räägib oma suhtest treeneriameti ja spordiga.
Nüüdseks juba neljandat aastat järjest Eesti parimaks poksijaks valitud Rain Karlson ütleb, et ta oli väga sportlik juba lapsena: „Isa vedas mind maadlus- ja judotreeningule ning ka kodus tegime vabal ajal isaga koos trenni.“

Kui kaua oled treeneriametit pidanud?
Olen tegutsenud treenerina juba neli aastat. Alustasin treeneritööd tänu sellele, et alaliidu ekspresident pakkus mulle treeningusaali. Ma olin muidugi nõus ja peale seda on treeneriamet minus suurt huvi tekitanud.

Mida oled selle kõrvalt veel teinud?
Ma tegelen praegu poksijana ka tippspordiga. Valmistun olümpiakvalifikatsioonideks, mis toimuvad järgmise aasta kevadel. Üritan seal endale olümpiapääsme teenida.

Mis Sind treeneriametis köidab?
Mind köidab see, et saan teadmisi edasi anda nendele inimestele, kes pole kunagi poksiga varem kokku puutunud, ja samas võin arendada ka neid, kes on selle alaga kauem tegelenud.
Kõige toredam hetk on treeningu lõpp, kui inimesed tänavad mind tõhusa trenni eest ja lähevad saalist ära hea enesetundega.

Millega tegeled vabal ajal?
Mulle meeldib käia kinos ja mängida jalgpalli. Suviti mängin rannas võrkpalli ja käin sõpradega veelaual sõitmas.

Rain liitus meie tiimiga 2014. aasta veebruarikuus. Arvan, et ei pea mainimagi, et tegu on oma ala professionaaliga Eesti ja maailma tasemel ning väga hea treeneriga. Soovitan kõigil, kellel vähegi huvi poksitreeningute vastu, kasutada võimalust ja külastada Raini tundi. Muuda oma treeningud vaheldusrikkamaks!

Katrin Hiiepuu
Audentes Fitnessi juhataja ja peatreener

Jalus