Otsi
 

Uudised

Siim Veri: „Lihtne on teha tööd, mis kattub nii suurel määral hobiga“

16.09.2015

Audentes Fitnessi jõusaali- ja personaaltreener Siim Veri hakkas spordiga tegelema 15-aastasena. Siis leidis ta oma õige ala, milleks on kulturism.
Siim usub, et iga inimese jaoks on olemas mingi spordiala, mis võiks teda köita ja olla tema kirg.

Kas oled alati ja ainult treeneriametit pidanud?
Enne treeneriametini jõudmist sain proovida kätt nii mõnelgi põneval töökohal. 15-aastasena hakkasin teatud regulaarsusega käima kooli kõrvalt tööl veo- ja kolimisteenuste firmas kolijana. Olen veel töötanud Espakis nii laotöötaja kui ka müügikonsultandina ning Viasatis telemarketerina.
Praegu lõpetan Tallinna tehnikaülikooli avaliku halduse õpinguid ja silm liigub juba magistrikraadi poole.

Kas olid ka lapsena sportlik?
Lapsepõlves ja varases nooruses ei olnud ma oma klassis just kõige sportlikum poiss: trennis ma ei käinud ning minu füüsiline aktiivsus piirdus kehalise kasvatuse tundidega. Seal tehtavad sportlikud mängud mind ei köitnud – need olid enamasti küll huvitavad, kuid ei olnud minu kirg.
Leidsin oma kire siis, kui hakkasin umbes 15-aastaselt kodus näppima isa vanu hantleid. Sealjuures ostsin esimese jõusaali kuukaardi esimese kolimisteenuste palga eest.
Esmapilgul tagasihoidlik hantlitega võimlemine kulmineerus sellega, et olen nüüdseks tegelenud viis aastat võistlustasemel kulturismiga. Jõusaal on minu kirg ja suurim hobi.

Kuidas jõudsid treeneriametini?
Jõudsin selleni tänu mitmesugustele kokkulangevustele, nagu elus ikka. Klienditeeninduse ja müügiga tegeledes olin omandanud hea suhtlemisoskuse ning see – kombineerituna minu jõusaalikirega – lõi võimaluse minna sujuvalt üle Audentes Fitnessi treeneriametisse.
Jõusaalitreener peab oskama suhelda, aga samas on vaja tunda ka jõusaali valdkonda. Viimase on mulle andud aastatepikkune praktiliste ja teoreetiliste teadmiste kogumine.

Mis Sind selles töös köidab?
Audentes Fitnessis on spordi tegemiseks suurepärased võimalused: jõusaal, ujula, rühmatreeningud ja kergejõustikuareen. Mind paelub juba ainuüksi selles Eesti tipp-spordiklubis töötamine. Peale selle meeldib mulle treeneriametis võimalus, et saan teistele inimestele õpetada ja tutvustada ala, mis on minu enda suurim hobi ning kirg. Lihtne on teha tööd, mis kattub nii suurel määral hobiga.

Millised on treeneritöös kõige toredamad hetked?
Treeneriametis leidub toredaid hetki tihti. Parimad on need, kui näen, et minu tööst on kasu: minu treenitavad kliendid arenevad, saavutavad tulemusi ja on rahul. Selline tagasiside on üle kõige.

Millega tegeled vabal ajal?
Ei tule vist üllatusena, kui ütlen, et vabal ajal teen meelsasti trenni. Peale selle meeldib mulle hästi ja palju süüa. Loomulikult on mu toitumine küllaltki täpselt reglementeeritud ja läbi mõeldud, kuid toit peab olema ka maitsev.
Mõistagi meeldib mulle suhelda toredate inimestega: oma pere, sõprade ja lähedastega ning ka uute tuttavatega. Võtan nendega koos ette huvitavaid tegevusi, käin väljas ja avastan maailma.

Siim on edasipüüdlik, teotahteline, kohusetundlik ja siiras inimene ning vaatamata oma noorusele on tal palju teadmisi jõusaalis treenimise ja toitumise kohta. Ta teab, mida oma treeningutelt ootab ja samamoodi oskab ta kindlakäeliselt kliente abistada nende valitud treeningueesmärkide saavutamisel. Kindlasti soovitan kõigil, kellel on vähegi huvi jõusaalis treenimise vastu, julgesti Siimu poole pöörduda.

Katrin Hiiepuu
Audentes Fitnessi juhataja ja peatreener

Jalus