Otsi
 

Uudised

Triin Kibar: „Tants on nii hingele kui ka kehale täiuslik treening“

21.02.2017

Triin KibarRühmatreener Triin Kibar juhendab Audentes Fitnessis Jazz Funk Dance tantsutreeninguid. Ta nimetab tantsu enda kõige suuremaks kireks.

Kuidas jõudsid tantsutreeningute ja treeneriametini?

Ma olen pisikesest peale armastanud tantsu ja muusikat. Olen tegelenud nii iluvõimlemise, võistlus- kui ka show-tantsuga. Tallinnasse ülikooli tulles hakkasin aktiivsemalt aeroobikatrennis käima.

Ülikooli ajal töötasin ühes pisikeses spordiklubis administraatorina. Nägin iga päev treenereid, kes oma tööd südamega tegid. Mulle tundus, et treeneriamet on maailma parim: tants ja muusika päevast päeva ning rõõmsad inimesed ümberringi. Sellest mõttest ajendatuna omandasingi treenerikutse ning hakkasin juhendama noorte tantsu- ja aeroobikatreeninguid.

Mis Sind selles töös köidab?

Pole midagi paremat, kui töö, mis on ühtlasi hobi. Iga kord, kui klubi uksest sisse astun, unustan ära kõik muu ning keskendun ainult sellele hetkele siin ja praegu. Naudin kõike: inimesi, muusikat, emotsioone ja juhendamist. Treeneriamet on toonud minu ellu väga palju armsaid inimesi, olen selle eest ääretult tänulik.

Kõige rohkem innustab see, kui näen treenijate silmades siirast rõõmu ning mõistan, et nad tõepoolest naudivad trenni ja kogevad seda imelist voo- ehk flow-tunnet. Väga äge on märgata ka arengut: mul on trennis inimesi, kes on alustanud tantsimist täiesti nullist, aga praegu saavad väga kenasti hakkama. Kui on suur soov ning piisavalt kannatlikkust ja järjepidevust, siis on kõik võimalik.

Kas oled alati treeneriametit pidanud?

Treeneritööd olen teinud kõige kauem. Peaaegu sama kaua olen töötanud kõrgkoolis õppejõuna: hariduselt olen filoloog. Mul on vedanud, et saan pidada kaht ametit, mis teineteist nii kenasti tasakaalustavad.

Kas Sulle meenub treeneritööst mõni naljakas seik?

Kümne aasta jooksul on ikka üht-teist juhtunud, aga eriti naljakas oli siis, kui mul läksid püksid keset hoogsaid tantsusamme katki. Sellele järgnesid üks väike mul-on-hullult-piinlik-naeratus ja rekordajaga riideost, siis läks trenn jälle edasi.

Millega tegeled vabal ajal?

Tantsin, jalutan, loen, kuulan muusikat ning käin tihti kontsertidel: naudin ilusaid ja lihtsaid asju. Kui vähegi võimalik, sõidan Viljandimaale maakoju ja olen koos oma imearmsa perega. Pikemat puhkust kasutan kõige meelsamini reisimiseks.

Mis paneb Sul südame rõõmust põksuma?

Armastus. Ükskõik mis kujul.

Jalus